Seleeni kompleks

Life Extension, Super Selenium Complex, 100 Veggie Caps (iHerbi süsteem ei lase seda tellida Eestisse vt selgitust all, aga Soome saab tellida!), saab valida selle Nature's Way seleeniumi, mis on ka võimalikult lisaainete vaba ja omastataval kujul.

või variant on tellida Life Extension Euroopa lehelt: vt siit täpsemalt


H oleneb dollari kursist: 9,43€, Super Selenium Complex on parem, sest sellen on esindatud kolmes erinevas kehale hästi omastavas vormis.

Parim preparaat, kui pole väga hinnatundlik tellija.

Võib võtta 1-2 kapslit, vajadus 300-500mcg.

Olles ise mürgine mikrobioelement, seob ta teised mürgid – plii, elavhõbeda jt – ja viib need kehast välja. Tähtis osaleja ainevahetuses. Kaitseb vähihaiguste eest. Tähtis juustele ja nahale. Aeglustab vananemist. Soodustab vereringet ja seksuaalsust.
Aktiveerib glutatioonperoksüdaasi – ensüümi, mis takistab rakke kahjustavate vabade radikaalide teket. Seega aitab ära hoida lihaste ja veresoonte rakumembraanide kahjustusi.

Vaeguse tunnused: vaimne alaareng, nägemisvõime vähenemine, kardiomüopaatia (Keshani tõbi), lihaste valulisus ja nõrkus, hüpotüreoidism, isutus.

Ületarbimise tunnused: dermatiit, letargia seedetrakti distress, palavik, selenoos (juuste, küünte, hammaste väljalangemine), kaaries, halvatus, seljaajupõletik. Üledoosist annab märku suust erituv küüslaugulõhn.

Eesti mullad on seleenivaesed. Soomes näiteks lisatakse väetistele seleeni, seetõttu on sealsete toiduainete seleenisisaldus kordi suurem kui Eesti toiduainetes. 


Korvi panduna näed sellist hoiatust

iHerb ei lase seda tellida, ei saa makset sooritada. See hoiatus on tellijat EKSITAV, sest Eestisse on lubatud tellida tooteid isiklikuks tarbimiseks, mis lähteriigis on kvalifitseeritud toidulisandiks ehk toote pakendil on märge: "food supplement" või "dietary supplement".

iHerbile on saadetud mitu sellekohast märkust koos EL kehtiva seadusandlusega, aga muudatust pole nad veel sisse viinud. Kes soovib võib iHerbile ka sellekohase kirja saata, panen üles Ravimiameti sellekohase vastuse antud teemal. Mida rohkem signaale nad selle kohta saavad seda parem.
Samas iHerbi klienditeenindus ei suuda ka selgitada, kust selline piirang pärit on.


Seoses Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2011/62/EÜ ülevõtmisega Eesti õigusaktidesse 2013. aasta aprilli lõpus kaotati ravimiseadusest § 25 lõikes 3 olev piirang ning Ravimiamet määratleb ainult tooteid, mida turustatakse Eestis (https://www.riigiteataja.ee/.../5251120.../consolide/current). Kui tellitakse isiklikuks tarbimiseks tooteid, mida päritoluriigis turustatakse toidulisanditena (nt pakendil märge dietary supplement, food supplement), siis need ei kuulu enam määratlemisele ning nende posti ja kullerteenuse vahendusel kättetoimetamine ei ole keelatud. Seega kui päritoluriigis on toode toidulisand ning see on tellitud eraisikuna isiklikuks tarbimiseks, siis sellisel juhul Ravimiamet toodet ei määratle ega toote tellimisele piiranguid ei sea.

Hi,

EU directive 2011/62/EU does not concern any manufacters who are producing FOOD SUPPLEMENTS.

The directive is implemented to every European Union state's law.

Anyway, there are restrictions only for drugs what food supplements are definetly not.

Importing food supplements (buying from iHerb) to European Union is not forbidden, there are no restrictions.

So, what i am saying, you have written to some food supplenents that there are restrictions, where have you taken that information?
It is misinforming and wrong in these cases.

I also consulted authorities, it is so.

Lisalugemist:
Vitamiinidest ja mineraalidest

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly