Looduslikud valuvaigistid - efektiivseid võtteid peavalu ja migreeni korral

Alustada tasub lihtsamast (lühiversioon⤵️
- Juua suur klaas (sooja) puhast vett (võib lisada ka näpuotsakese soodat, Himaalaja soola)
- minimaalselt 10 min värsket õhku (õue, kiiremini aitab jahedam õhk)
- mitte tarvitada meediume (TV, arvuti, nutiseadmed), olla rahulikult

Kui 3 esimest 15 minutiga ei aita, siis:
- Pajukoore ekstrakt (LINK) 1-2 kapslit 

Soovi korral veel lisaks⤵️
- Jääkott valutavasse piirkonda
- Piparmündi eeterlik õli (LINK) meeltekohtadesse ja kuklale


Pikk versioon
Tervise seisukohast tasub valida looduslikke valuvaigistavaid meetodeid nagu näiteks pajukoor on lihtne ja odav vahend, on oma kunstliku analoogiga (Aspiriin) võrreldes päris süütuke. Loe täpsemalt altpoolt ⤵️Pajukoore 100 kapslit (siit saab)Toote hind on väga hea (odav), võrreldes teiste tootjatega, võttes aluseks seda, et tootja pole lisanud lisaaineid. Toote ainuke lisaaine on kapsel, mis koosneb želatiinist.

Preparaadi tootmiseks ei ole puid maha võetud, vaid koort võetakse puult meetodiga, mis ei takista puu kasvamist edaspidi.

Hõbepaju kapslid, 1 kapsli sisaldus 400 mg pajukoort. Pakendil on kirjas soovituslik võtmine 2 kapslit korraga (800 mg), kui võtta nii väike kogus, katsetades kahjuks ei saanud täheldada tõhusat mõjumist. Toote mõjususprotsent on umbes 10-20% suure peavalu/migreeni korral.

Kui võtta peotäis kapsleid ca 5-10 kapslit (sest pajukoort võetakse grammides) ning siis kui peavalu hakkab tekkima või on juba nõrk peavalu (võrreldes migreeni kulminatsiooniga), siis aitab 90% paremaks või täiesti korda.

Vähki põhjustavad ravimid
Võttes 1 ibuprofeeni iga päev 5 aasta jooksul
suurendab see vähi riski 50%.
Võttes 1 aspiriini iga päev 5 aasta jooksul
suurendab see rinnavähi riski 80%.


NB! Pajukoores on salitsüülhape ja salitsülaadid, seevastu aspiriinis atsetüül-salitsüülhape (ei esine looduses, keemiline). Seda reedab, kui ühendis on sõna atsetaat, atsetüül, see näidab, et vorm on tehis (keha ei soovi seda, hakkab elimineerima).Rahvameditsiinis tuntakse paju kui haavu parandavat ning reuma- ja podagravastast vahendit, mis leevendab põletikest tingitud valu ning toimib kõhulahtisuse vastu. Pajukoort saab tarvitada ka mitmesuguste nahahaiguste ja haavandite raviks, reumaatiliste valude, sooleparasiitide, bronhiidi, köha ja läkaköha vastu, samuti kopsu-, soole- ja põieverejooksu puhul. Abi on saadud ka rästikuhammustuse korral. 

Pajukoor sisaldab fenoolglükosiide, millest peamised on salitsiin (1–12%) ja salikortiin (0,01–9%), leidub ka 2’-atsetüülsalikortiini, tremulatsiini (harva üle 1%), populiini, salireposiidi (punapajus 0,1–1,2%), purpureiini, pitseiini, vimaliini ja triandriini; aga samuti salitsiini, salikortiini ja salireposiidi atsetüleeritud derivaate, salitsüülhappe estreid ja salitsüülalkoholi. Salitsülaatide derivaatide sisaldus hõberemmelgas on umbes 0,5%.

Pajukoore tõenäoliselt tugevaima põletikuvastase toimega koostisaine on salitsiin.


Pajukoort paneb higistama, langetab palavikku, vähendab valu ega põhjusta maoreaktsioone nagu puhas aspiriin.

Pajupreparaatide ühekordne seespidine annus on võrdväärne 60–120 mg salitsiiniga, mis vastab 6–12 g kuivatatud pajukoorele. Pajukoore pulbrit annustatakse palaviku korral 1–2 g mitu korda päevas ja antireumaatilise vahendina 8–10 g söögi ajal koos toidu ja joogiga. Hõbepaju
Pajukoor on vastunäidustatud, kui patsient on ülitundlik salitsülaatide suhtes. Ei soovitata väikelastele. Pajupreparaatidest peaksid hoiduma need, kes põevad mao- või kaksteistsõrmiksoole haavandtõbe, hemofiiliat, astmat või diabeeti. Võivad avaldada koostoimet antikoagulantidega. Ei ole soovitatav tarvitada koos alkoholiga.
Pajukoor on verd vedeldava toimega ja ei sobi kokku verd vedeldate ravimitega.
Lõpetage pajukoore kasutamine 2 nädalat enne operatsiooni või kui teil tekivad seedehäired.


Pajukoore kohta taimeraamatutes on juurde kirjutatud, et on vastunäidustatud raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Vaatamata nendele väidetele tundub see selgelt ebaloogiline, sest kui valida aspiriini või mõne muu valuvaigisti vahel (loe pakendi infolehti) ja pajukoore vahel võib oletada, kumb on „keemilisem“. Tarvitades pajukoort rasedana ja imetamise ajal peavalu korral, ei ole saanud täheldada, et see mõjuks kuidagi halvasti nii emale või lapsele. Mõju on just positiivne, sest emal peavalu läheb ära. Märksõna on tunneta oma keha ja tee oma uurimistöö

Pajukoore kapsleid saab ka ise teha.
Koore kogumiseks eemaldatakse see noortelt puudelt või okstelt (2-5 aasta vanustelt) siis kui puumahlad liiguvad (aprillist juulikuu alguseni). Kooretükke kuivatatakse tuuletõmbes, võivad olla ka päikese käes. Kuivatatud koore ravitoime püsib 4-5 aastat. Jahvatada kuivanud koor ja kapseldada. Tühjad kapslid (otselink).


Kui soovida kangemat lahendust, siis on olemas ka pajukoore ekstrakt (toodetakse 15% kangusega), mis sisaldab ka toimeainena salitsüülhapet, nendel on kapsli sisse küll lisatud lisaaineid, aga parim hinnavalik 4,66€ 100 kapslit pajukoore ekstraktile (otselink): töötab sama hästi kui aspiriin (või mis iganes tüüpi "ibukas"), aga pole aspiriiniga (või mõne muu tehispreparaadiga) samal ohtlikul tasemel. Võetakse 1 kapsli kaupa, kui peavalu/migreen juba kaugele arenenud, siis 2 kapsli kaupa, aga mitte üle 3 korra.•.¸¸✿ Pajukoore või pajukoore ekstrakti kapslitega saab peavalu/migreeni korral kasutada veel lisa abivahendit: 100% piparmündi õli (otselink) 30 ml 5,25€. Määrida meelekohadele ja kuklale tilgake piparmündi eeterlikku õli. Piparmündi eeterlik õli on väga - väga tugev, seda kasutatakse väga vähe. 
Lisaks on piparmündi õli ergutava toimega väsimuse korral.

Pajukoort ja pajukoore ekstrakti saab kasutada ka muude valude puhul, mitte ainult peavalu puhul.

Lingid:
Pajukoore kapslid
Tühjad kapslid
Pajukoore ekstrakt - kangem
100% piparmündi õli - peale määrimiseks
Kuidas iHerb'ist tellimine käib?

Lisalugemist: 
Pajukoorest siin, siin ja siin

Viimati uuendatud 27.02.2018

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿
Kliki pildil, jõuab kohe kohale