Voodimärgamine e. enurees kiired lahendused

Voodimärgmine on probleemiks 5 aastaste seal 20% lastest ja 6 aastastest 10% lastest.

Voodimärgamine on vitamiinide-mineraalide puudus ja/või teatud parsiitide/patogeenide ärritus põiele (seedetrakt tasakaalust väljas), mis paneb urineerima öösel, kui me teadlikult tegelikult ei pissiks. Või on öise enureesi tekkel oma osa antidiureetilise hormooni e. vasopressiini öise tootmise vähenemine, millest tingituna eritub öösel uriini sama palju kui päeval. Kui siia lisandub veel sügav uni, ei laps ärka häda peale ja voodi on märg.Teadusuuringutes on kasutataud vitamiinide ja mineraalide koguseid, mis aitavad paari kuuga, natuke ise paika timmida ja tulemust on näha kas kohe või 2 päevaga.


Voodimärgamise puhul ei aita ka öösel pissile viimine, kui laps on sügavas unes. Pissi saab küll tehtud, aga see ei välista uue suure pissi loigu olemasolu mõne kolme tunni pärast. Kui vanem on hoolikalt jälgiv öösel, saab küll hommikul olla voodi kuiv, aga probleemi ei lahenda. Lahenused on olemas.
Lastega on nagu täiskasvanutekagi, öösel minnekse pissile, kui on tunda pissi häda ning see segab und (normaalne olukord, pole enurees). Ehk siis laps niheleb, on üleval, võib verbaalselt anda teada, et ta soovib pissida.

Voodimärgamist seostatakse järgnevate vitamiinide-mineraalide puudusega: B12 vitamiin, B9 vitamiin, A vitamiin, D3 vitamiin, magneesium, Omega 3


Tavaliselt aitab 15 kg lapsele B9 folaadina 1 kapsel (LINK) + B12 (LINK4 stražeed päevas paari päevaga, sest on piisavad kogused.

Aga kui ei aita, siis B12 puuduse taga peidab end magneesiumi puudus.
Siis lisada 2-3 kapslit (LINK) malaadina, lastele hästi omastuv, ja 1 kapsel spets närvisüsteemile magneesiumit (LINK).
Kuna magneesium ei ole soolo mitamiin, siis see kooslus vajab kindlasti juurde B6 vitamiini (LINK) imendumiseks.

Seda siis õhtul kell 20, kui laps läheb magama 22.


Lisaks seostatakse voodimärgamist ka D3 puudusega ning teadusuuringutes kasutatakse jällegi nii madalaid doose, et tulemust saab vaid 40% puhul näha paari kuu möödudes, siis saab ise paika timmida töötavad kogused.

D3 ja K2 (LINK) töötavad käsikäes, D3 soolona võttes loob jällegi tasakaalutuse, lisaks võimendavad nad magneesiumi toimet. Seega D3 ja K2 (2 kapslit) koos võtta hommiku poole ja magneesiumi set õhtu poole. Lingil olev D3 ja K2 toote baasiks on  kookosõli, mis samuti ka ise mõjub patogeenidele hävitavalt. Kooslus töötab oivaliselt, tulemust saab näha juba 1-2 päevaga. Juurde A vitamiin (LINK) 1 kapsel, Omegad muidugi (LINK) 2 kapslit, lisaks põie teemadele on hea juurde lisada jõhvikad või jõhvika ekstrakt (LINK) kapslina 1- 2 tk.
Kui ei tea, kas on patogeenide ja parasiitide probleem ka, siis lihtne ussitõrje käiku või ussimune tapab kolloidhõbe (LINK) ärgates ca 15 ml 20 min enne hommikusööki ning ka patogeene, lisada saab kooslusesse hommikul 1 kapsel kurkumi ekstrakti (LINK) ja sama ka õhtul.

Kui mõnikord ununevad vitamiinid-mineraalid võtmata, siis kiirkombo 1h enne magama minekut: 1 pehmegeel kapsel D3+K2 (LINK) ja kapsel magneesiumit (LINK). 


80% lastel lõpeb voodimärgamine kui neil pannakse atlaslüli paika, see nihkub tavaliselt juba sünnil. Tüüpiliselt on tulemus näha nädalaga, võib olla ka kohe, või kuu pärast. Igal ühel omamoodi. Juurde soovitavad arst ja meeskond ikka samu vitamiine-mineraale. Ning 
letsitiini vedelat (LINK) või graanulitena (LINKSünnituse ajal saavad lapse pea ja kael sünnitusteedes tugeva surve ja väändumise osaliseks. Loodus on aga asjad seadnud selliselt, et kui kõik toimub loomulikul teel siis sünniprotsess ei tohiks last mitte kuidagi kahjustada. Sünnitusabi, mille käigus „aidatakse“ lapsel kiiremini sündida, võib see „abistamisprotsess“ esile kutsuda sünnitrauma ja seda just kõige õrnemas kaela piirkonnas – kraniovertebraalses tsoonis.  Inimene, kes on sellise trauma saanud kohe oma elu alguses, võib elada, seda isegi kahtlustamata, et tema kehas olevad valud ja ebamugavustunne on kunagi toimunud atlaslüli nihkumise ja sellele järgnenud kraniovertebraalse tsooni funktsinaalsuse häirumise tulemus. Atlas võib paigast nihkuda ka olme- või sporditraumade tagajärjel. Harvad pole ka juhtumid, kus see toimub autoavarii ajal kui tugev löök tabab pead või kaelapiirkonda.

Lastel on sümptomid pisut teistsugused, kui täiskasvanutel, kuid viimasel ajal on ka lastel hakanud väga sageli esinema tugevaid ja lakkamatuid peavalusid, raskeid rühihäireid ja kõige sellega kaasnevat kiire väsimist ja agressiivsust nagu näiteks hüperaktiivsus, spastiline kõnnak (varvastel kõnd), kõnehäired,
enurees (kontrollimatu voodimärgamine une ajal), hajevil olek ja halb mälu.

Harvad pole juhtumid, kus esinevad teiste haiguste sümptomid nagu näiteks valud südame ja väikevaagna piirkonnas. Õhupuudus ja surve kõris. Need on reflektoorse iseloomuga sümptomid, see tähendab, et nad ei ole konkreetse organi haigusega seotud, vaid nad tekivad konkreetse organiga seotud, selgroo algosast algavatele närvikiududele avalduvast mehhaanilisest survest. Sellistel puhkudel on tarvis teha differentsiaaldiagnostikat ning nende organite või prgansüsteemide probleemid välistada.Diagnostika, ajad ja lisainfo heatunde.eu
Lisalugemist:
yourprobiotickitchen.com/bedwetting
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3302062/
vitamindcouncil.org/high-vitamin-d-levels-may-be-a-protective-factor-against-nocturnal-enuresis/
terminoloogia https://inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/enurees-343

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Atlas_%28C1%29_from_top_animation_small.gif
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1913611962050935&id=212476798831135


Märksõnad: antidiureetiline hormoon, vasopressiin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿
Kliki pildil, jõuab kohe kohale