iHerbist tellimine II. Nipid ja abi

Spetsiifilised kirjeldused ja seadusandlus, järg postitusele Kuidas tellida iHerbist? Seadusandlus Eestisse tellimisel. Nipid ja abi. 

Kui soovida tellida iHerbist tsitruseliseid eeterlike õlisid, siis neid nad ei saada kõige odavama postiga, peab valima DHL või UPS. iHerb ise põhjendab turvalisuse kaalutlustel ja kõrgendatud nõuetele pakkimisel. Ostukorvi lisades näiteks sellised 100% eeterlikud õlid (näitena sidrun ja laim), tuleb selline hoiatus⤵️Samas väga ei kurvastaks, sest iHerbi tuli uue komplekttootega välja, kus on erinevad tsitruselised koos ning kõik täiesti oivalised, pudelid on 10ml, neid on 4 ja saab tellida kõige odavama postiga (Global Mail punane)
Tsitruselistest eeterlikest õlidest siin

Kuidas uurida, mida tellida Eestisse võib?
Seoses Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2011/62/EÜ ülevõtmisega Eesti õigusaktidesse 2013. aasta aprilli lõpus kaotati ravimiseadusest § 25 lõikes 3 olev piirang ning Ravimiamet määratleb ainult tooteid, mida turustatakse Eestis (https://www.riigiteataja.ee/.../5251120). Kui tellitakse isiklikuks tarbimiseks tooteid, mida päritoluriigis turustatakse toidulisanditena (nt pakendil märge dietary supplement, food supplement), siis need ei kuulu enam määratlemisele ning nende posti ja kullerteenuse vahendusel kättetoimetamine ei ole keelatud. Seega kui päritoluriigis on toode toidulisand ning see on tellitud eraisikuna isiklikuks tarbimiseks, siis sellisel juhul Ravimiamet toodet ei määratle ega toote tellimisele piiranguid ei sea.
Otsi tootelt märget "Food/Dietary Supplement", kliki pildil ja vaata lähemalt⤵️

Maksmine: kuidas veel lõppsummat vähendada?
Nipp: SwedBankis maksa dollarites, mitte eurodes. Selleks, et teada kui palju tooted maksavad, kasuta eurosid, kui hakkad ostu vormistama, seadista konto dollariteks. Kui sul on kaart, millelt läheb makstud summa paari päevaga (kohe maha), siis tavaliselt saab 25 euroselt ostult ca 40 senti võitu makstes dollarites. Kui maksad eurodes on makstud summa lõplik (kasulik siis, kui dollari kurss tõuseb ja tollis vaja tõestada paki maksumust).

Krediitkaardiga makstes, kus on broneering kuu aega võib saada võitu, kui aga dollari kurss tõuseb, ei pruugi.

Aga SEB pangas tasub maksta ainult eurodes, muus valuutas (näiteks iHerbi "kodu"valuutas dollarites) tasudes lisanud panga poolt 1% summast "teenustasuna" juurde.

Ostlemiseks sobilike kaartide näited:

SEB panga klientidele väljastatakse debeetkaart, millega saab teha oste ka interneti kaubamajadest, broneerida hotelli tuba, maksta toidupoes jms. Kaardi väljastamise tasu on 2,5€ ning igakuine kaardi hooldustasu 1€. Ise saab seada kasutuslimiidi.
Teadmatusest selle kaardiga mingeid võlgnevusi panga ees tekkida ei saa.
Kehtib minu aastat.

SEB panga klientidel, kellel ei ole krediitkaarti või debeetkaarti saavad endale teha virtuaalkaardi. See on kaart, mille tegemine maksab ühekordselt 2€ ja valmis saab internetipangas mõne klikiga ja saab kohe kasutada. Saab teha oste netipoodidestKehtib 40 päeva. Füüsilist kaarti sellel ei ole ning saad ise seadistada kasutuslimiidi. Teadmatusest selle kaardiga mingeid võlgnevusi panga ees tekkida ei saa. Väga turvaline valik.Swed bank pakub võimalust debeet kaart pluss. Saab teha oste netipoodides, hotelli broneeringuid, maksta tavalises toidupoes jms. Ise seada kasutuslimiidi. Teadmatusest selle kaardiga mingeid võlgnevusi tekkida ei saa. Väga turvaline valik. Kaardi avamine 2,5€, igakuine kaardi hooldustasu 1,28€.

Lõppsumma automaatne vähendus: järgmisel tellimusel saad 5% eelmise tellimusest soodustust. Näiteks, kui tellimus oli 21€, siis kui pakk on teele pandud, saad uuest tellimusest soodustust 1,05€.


Teadmiseks:
Popurii toodetest, mida iHerb ei lase Eestisse tellida (makset sooritada ei saa), kuigi tegelikult ei ole see mitte mingilgi moel keelatud. Kui soovid tellida, siis Soome tellides neid kunstlikke piiranguid ei ole.
Paraku hetkel on keelatud järgmiste väga korralike toodete tellimine (võimalusel telli Soome): 
Kogu spektriga E vitamiin (hea hind ja toimeaine sisaldus, 8 spektriline), aga siin 5 spektriga E vitamiin, mida iHerb laseb tellida (tavaline on 1 spektriline, parim 8 spektriga.


Näide: soovides tellida kolme spektrilist Life Extensioni seleeni toidulisandit, siis
korvi panduna näed sellist punasega hoiatust (vt pilti)⤵️
😵Tegelikult on see hoiatus tellijat EKSITAV, sest Eestisse on lubatud endale tellida seda toodet, sest pakendil on märge: "dietary supplement".
iHerbile on saadetud mitu sellekohast märkust koos EL kehtiva seadusandlusega, aga muudatust pole nad veel sisse viinud. Samas iHerbi klienditeenindus ei suuda ka selgitada, kust selline piirang pärit on. Teema on saadetud edasi lahendamiseks iHerbi ettevõtte siseselt.

Kui ei viitsi jamada, saab tellida Euroopast Life Extensioni netipoest siit (otselink).
•.¸¸✿ Saatmisel on post tasuta sooduskoodiga 12201484 kui tellimus on alates 30€.
Eesti keeles Life Ekstensioni ülevaade sellel lingil.

Kes soovib võib iHerbile ka sellekohase kirja saata, siis siin Ravimiameti sellekohane vastus antud teemal inglise keeles. Mida rohkem signaale nad selle kohta saavad seda parem.

EU directive 2011/62/EU does not concern any manufacters who are producing FOOD SUPPLEMENTS.
The directive is implemented to every European Union state's law.
Anyway, there are restrictions only for drugs what food supplements are definetly not.
Importing food supplements (buying from iHerb) to European Union is not forbidden, there are no restrictions.
So, what i am saying, you have written to some food supplenents that there are restrictions, where have you taken that information?
It is misinforming and wrong in these cases.
I have also consulted authorities, it is so.


Ravimid
Siin näited toodetest, mis on Eestis klassifitseeritud ravimina. Nii koostisainete tõttu ja/või pakile on kirjutatud inglise keeles "Ravim". Tegemist on akne ravimitega LINK ja LINK (Ravimiameti järgi). Kuna nendes "ravimites" on põhiline toimeaine salitsüülhape, siis on variant kasutada lihtsalt pajukoore kapsli sisu (LINK) näo maskina või näo pesemiseks, sest seda võib tellida Eestisse. Pajukoorest põhjaliku ülevaate leiab siit (LINK)


Sellel tootel (LINK) siis on probleemiks, et seda turustatakse ravimina (pakenditel märge „Acne Medication“)
Salitsüülhapet kasutatakse ravimialase andmebaasi Micromedex kohaselt akne paikseks raviks kontsentratsioonides 0.5-10%. Kosmeetikas võib antud ainet kasutada vaid järgnevatel tingimustel: mahapestavates toodetes sisaldusega kuni 3.0%, muudes toodetes kuni 2.0%, kusjuures selle eesmärk tootes peab olema tooteesituse põhjal selge. Ülalnimetatud toodete tooteesituse põhjal on tegemist akne raviks mõeldud toodetega.


Nt USAst, kus iHerb paikneb, võivad Eestis olevale kliendile ravimeid müüa vaid Euroopa Majanduspiirkonnas (s.h Eestis) ja Šveitsis apteegiteenuse osutamise tegevusluba omavad isikud, kellele on antud ravimite kaugmüügi õigus (ravimiseaduse § 31 lg 51 ja § 33 lg 21). Kõigil teistel isikutel on Eestis asuvale kliendile kaugmüügi (tellides iHerbist) korras ravimite müümine keelatud. Lisaks eelnevale on oluline teada, et ostetav ravim peab vastama Eestis kehtivale müügiloale (ravimiseaduse § 33 lg 22). Juhime tähelepanu, et välisriigi apteegis üldjuhul ei ole ravimeid, mis vastavad Eestis välja antud müügiloale ja selle tingimustele (nt eestikeelne pakend, eestikeelne info, näidustus, ravimi klassifitseerimine retsepti või käsimüügiravimiks, tootmiskohad, müügiloa hoidja jne) ja ravimiseadus ei luba selliste ravimite kättetoimetamist ning Maksu- ja Tolliamet peab selle piiril kinni.

Aga näiteks toode Blistex (LINK) ja juukse tugevdaja (LINK) ei ole ravimid, kuigi peale on kirjutatud "treatment", sest koostisosad vastavad seadustega sätestatud nõuetele.


Võib tellida Blistex (LINK)
juukse tugevdaja (LINK)
Mida siis teha ja millega peaks arvestama, kui on soov tellida sedalaadi tooteid?
Ravimiamet: kosmeetikatoode on vastavalt definitsioonile ette nähtud välispidiselt naha hooldamiseks, mitte ravimiseks. Reeglina ravimina turustatavaid tooteid, mida olete tellinud veebist, ei saa toll väljastada. Seetõttu soovitame enne tellimist Ravimiametist küsida, kas konkreetsete toodete puhul võib kehtida piiranguid.

Ravimiamet soovitab terviseprobleemide korral eelkõige nõu pidada oma raviarstiga ning valida ravim arsti ettekirjutuste järgi.

Viimati uuendatud 05.01.2018

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿
Kliki pildil, jõuab kohe kohale