Glütseriin


Glütseriin - kasutatakse lubrikandina, lahustina, magustajana ja antifriisina. Biodiisli ja seebi tootmise jääkprodukt, kasutatakse ka dünamiidi valmistamiseks (nitroglütseriin). Kui pole juurde kirjutatud, et tootes on taimne glütseriin, siis on saab tootes olla ka "klassikaline" glütseriin, mida üldiselt toodetakse searasvast ning selle tootmiseks kasutatakse ka kantserogeenseid aineid (mis omakorda jäävad ka lõpp-produkti mingis koguses) või sünteetiline glütseriin, mida toodetakse maisisiirupist või naftast. Olenemata päritolust tõmbab glütseriin kudedest niiskust välja, kuivatab (seob niiskust), puutudes kokku hammastega katab need kileja kihiga, mis takistab hammastel omastamast toitaineid (vitamiine ja mineraale) ja seeläbi hambad lagunevad (re-mineraliseerumine on takistatud), hambaid peab loputama 20 korda, et seda kihti maha saada (mida võib see aine teha siis organismi sees?). Suukaudselt manustades võib glütseriin põhjustada kõrvaltoimeid nagu näiteks peavalud, pearinglus, puhitus, iiveldus, oksendamine, janu ja kõhulahtisus. Glütseriin on sama kaloririkas (4,3 kcal/g) kui valge suhkur (rafineeritud sahharoos), põhjustab kehas järsku veresuhkru tõusu ja langust (mis on nr 1 keha vanandaja).

Glütserool on "kangem" glütseriin (kõrgema kontsentratsiooniga).


Glütseriini teema tagamaad meditsiini maailmast: Dr Brownstein, kirjutanud raamatu Iodine: Why You Need It, Why You Can't Live Without It, tegeles (b) patsientidega, kellel olid kilpnäärme probleemid. Ta suundus holistiliste teemade peale, kuna need on tõhusamad. Niisiis ta 10a praktika sees soovitas oma patsientidele joodi, aga pööramata tähelepanu, mis lahuses jood on. Ta soovitas joodi glütseriini lahust ning selle teraapia tulemusena patsientidel ei läinud konditsioon ei paremaks ega halvemaks (video). 

Võis jääda mulje, et jooditeraapia ei töötanud ja seda koges ta 10a jooksul. Siis avastas ta joodi lahuse vees ja hakkas seda patsientidele soovitama. Ja siis toimus hüppeline areng. Jood mõjus ja enamuses patsiendid said "uue elu". Siis ta avastaski, et glütseriin millegi pärast toimib, kui takisti.
Sama kogemus ka enne seda, et glütseriini segudega on midagi valesti - tulemust pole. Ja siis sai uuritud Dr Brownstein'i kogemust.

Ja mõttekoht tekib juurde hammaste koha pealt (vt pilti, mikroskoobiga suurendatud hamba pind, videost): 

Põhimõtteliselt on hammas "auguline" ja glütseriinil on eriline omadus kandes hammastele, katta need kileja kihiga (ja seeläbi ongi remineraliseerimine takistatud, kõik eluskoed on ise uuenevad, sest läbi "kilekoti" ei pääse toitained ligi), mille eemalduseks kulub 20+ hambapesu korda. Siis mida teeb glütseriin organismi sees? Liigub puutumatult välja? Ei kõla loogiliselt...


⚪️  Geelkapslid ehk pehmegeelkapslid on ka kõik glütseriiniga (näiteks D3, K2, D3+K2, magneesium, Dr Ohhira probiootikumid jne jne),
aga neid ei pea sööma  näiteks saab sisu kapslist välja pigistada. Samas eelistaks ilma glütseriinita kapsleid... Aga mida pole seda pole...  Samas on see glütseriini kogus köömes võrreldes kui peaainena lahusena glütseriin, mis on näiteks glütseriini lahusega tinktuurid (näiteks sipelgapuukoor, B12, greibiseemne ekstrakt jne jne). Pehmegeelkapslite eelis on see, et neid on mugavam võtta.


⚪️  ⚪️  ⚪️   Glütseriinivaba valik


⚪️  Glütseriinivaba hambapastad Earth Paste (LINK), pikemalt koostisest siin.
⚪️  Glütseriinivabad seebid, hea koostisega siin detailidesse.

Lühidalt hiilgavad selles kategorias Dr Ohhira probiootikumidega seep (LINK) ja kitse toorpiima seep (võrratud lõhnad) TerraMia Organics (LINK)Pikkisilmi sooviks leida ka glütseriini, mürkide ja muude kahtlaste ainete vabasid duššigeele, šampoone ja balsameid ning kosmeetikat. Siiani pole õnnestunud kohata...


⚪️   Glütseriinivaba kreemi- ja seeruminte sari


iHerbis on sari LuxeBeauty (LINK), mis on täiesti ainulaadne, nimelt, kui ka kõige peenemad ökosarjad löövad rinna kummi, kui "puhtad" tooteid neil on, siis jäävad nad LuxeBeautile ikkagi kõvasti alla. LuxeBeauty tooted on ➼GMO-vabad, ➼Gluteenivabad, ➼Alkoholivaba (ainulaadne) ➼Glütseriini (!) ja tema teisendite vabad (ilutoodete maailmas erakordne, glütseriin on tegelikult väga salakaval, sest loob nahale kileja kihi ning tõmbab kudedest niiskust välja, petlikult jääb niisutatuse mulje, aga enda keha niiskuse arvelt) ➼Silikoonõli-vaba (dimethikoon) ➼Sojavaba ➼Vegan ➼Ei ole testitud loomadel. Lisaks kõik võimalikud vitamiinid-mineraalid-aminohapped, mis on lisatud LuxeBeauty toodetele on looduslikud, ei ole kunstlikud ega poolkunstlikud. Kõige kriitilisema pilgu läbi andes hinnangut on tegemist praktiliselt laitmatu sarjaga! 3 toodet on glütseriini ja muu kunstainetega, aga ülejäänud puhtad ja ainulaadselt korralikud. 

LuxeBeauty glütseriinivabad huulepulgad
Ilma maitse ja lõhnata LINK
Vanilje LINK
Popcorn karamelliga LINK
Kookos LINK

Näoseerumid
Lõhnastamata LINK
Kookose LINK
Lavendel LINK

Näo- ja käeseerumid
Lõhnastamata LINK
Greibi LINK
Vanilje LINK
Kookose LINK

Glütseriiniga ja kunstlikud ained ka sees (eraldi välja tooduna, et kogemata reha otsa ei astuks)
Naha säravndaja LINK
Meigi eemaldaja LINK
Noorendamiseks LINK


Glütseriinist veel siin, siin, siin, siin, siin ja siin


Loomulikult on koolkond inimesi, kes ütlevad, et kõik, mis on lubatud, ei kahjusta meid (sh aspartaam, naatriumglutaat jne). Igaüks saab ise otsustada, mis on õige 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿
Kliki pildil, jõuab kohe kohale