iHerbist tellimine II. Nipid ja abi

Kajastatud teemad:
 • Eeterlike õlide tellimine
 • Kuidas tuvastada, mida tellida võib?
 • Maksmine: kuidas veel lõppsummat vähendada?
 • Miks mõnda toodet ei saa Eestisse tellida, kuigi see on lubatud?
 • Ravimite tellimine
 • Osade firmade toodetele ei saa 5% soodustust
 • Kuidas tellida pakk Omniva pakiautomaati?


 • Kui soovida tellida iHerbist tsitruseliseid eeterlike õlisid, siis neid nad ei saada kõige odavama postiga, peab valima DHL või UPS. iHerb ise põhjendab turvalisuse kaalutlustel ja kõrgendatud nõuetele pakkimisel. Ostukorvi lisades näiteks sellised 100% eeterlikud õlid (näitena sidrun ja laim), tuleb selline hoiatus⤵️
Samas väga ei kurvastaks, sest iHerbi tuli uue komplekttootega välja, kus on erinevad tsitruselised koos ning kõik täiesti oivalised, pudelid on 10ml, neid on 4 ja saab tellida kõige odavama postiga (Global Mail punane).
Tsitruselistest eeterlikest õlidest siin. • Kuidas uurida, mida tellida Eestisse võib?
Liigub eksitavat infot, et mis Eestis on klassifitseeritud ravimina või Eestis firmad ei või müüa mingil põhjusel, siis neid tooteid ei tohi tellida nagu ostetud tooted konfiskeeritaks Eestisse saabumisel. Absoluutselt ei ole nii. Kui toode on lähteriigis toidulisand, siis võib seda tellida. Näideks kassiküüs (LINK) on USAs toidulisand, Eestis ravim, seega võib tellida probleemideta. Nii ka muude toodetega.

 • Seadus:
Seoses Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2011/62/EÜ ülevõtmisega Eesti õigusaktidesse 2013. aasta aprilli lõpus kaotati ravimiseadusest § 25 lõikes 3 olev piirang ning Ravimiamet määratleb ainult tooteid, mida turustatakse Eestis (https://www.riigiteataja.ee/.../5251120). Kui tellitakse isiklikuks tarbimiseks tooteid, mida päritoluriigis turustatakse toidulisanditena (nt pakendil märge dietary supplement, food supplement), siis need ei kuulu enam määratlemisele ning nende posti ja kullerteenuse vahendusel kättetoimetamine ei ole keelatud. Seega kui päritoluriigis on toode toidulisand ning see on tellitud eraisikuna isiklikuks tarbimiseks, siis sellisel juhul Ravimiamet toodet ei määratle ega toote tellimisele piiranguid ei sea.

Otsi tootelt märget "Food/Dietary Supplement", kliki pildil ja vaata lähemalt⤵️


 • Maksmine: kuidas veel lõppsummat vähendada?
Nipp: SwedBankis maksa dollarites, mitte eurodes. Selleks, et teada kui palju tooted maksavad, kasuta eurosid, kui hakkad ostu vormistama, seadista konto dollariteks. Kui sul on kaart, millelt läheb makstud summa paari päevaga (kohe maha), siis tavaliselt saab 25 euroselt ostult ca 40 senti võitu makstes dollarites. Kui maksad eurodes on makstud summa lõplik (kasulik siis, kui dollari kurss tõuseb ja tollis vaja tõestada paki maksumust).

Krediitkaardiga makstes, kus on broneering kuu aega võib saada võitu, kui aga dollari kurss tõuseb, ei pruugi.

Aga SEB pangas tasub maksta ainult eurodes, muus valuutas (näiteks iHerbi "kodu"valuutas dollarites) tasudes lisanud panga poolt 1% summast "teenustasuna" juurde.

Ostlemiseks sobilike kaartide näited:

SEB panga klientidele väljastatakse debeetkaart, millega saab teha oste ka interneti kaubamajadest, broneerida hotelli tuba, maksta toidupoes jms. Kaardi väljastamise tasu on 2,5€ ning igakuine kaardi hooldustasu 1€. Ise saab seada kasutuslimiidi.
Teadmatusest selle kaardiga mingeid võlgnevusi panga ees tekkida ei saa.
Kehtib minu aastat.

SEB panga klientidel, kellel ei ole krediitkaarti või debeetkaarti saavad endale teha virtuaalkaardi. See on kaart, mille tegemine maksab ühekordselt 2€ ja valmis saab internetipangas mõne klikiga ja saab kohe kasutada. Saab teha oste netipoodidestKehtib 40 päeva. Füüsilist kaarti sellel ei ole ning saad ise seadistada kasutuslimiidi. Teadmatusest selle kaardiga mingeid võlgnevusi panga ees tekkida ei saa. Väga turvaline valik.Swed bank pakub võimalust debeet kaart pluss. Saab teha oste netipoodides, hotelli broneeringuid, maksta tavalises toidupoes jms. Ise seada kasutuslimiidi. Teadmatusest selle kaardiga mingeid võlgnevusi tekkida ei saa. Väga turvaline valik. Kaardi avamine 2,5€, igakuine kaardi hooldustasu 1,28€.


 • Lõppsumma automaatne vähendus: järgmisel tellimusel saad 5% eelmise tellimusest soodustust. Näiteks, kui tellimus oli 21€, siis kui pakk on teele pandud, saad uuest tellimusest soodustust 1,05€.
 • Teadmiseks:

Popurii toodetest, mida iHerb ei lase Eestisse tellida (makset sooritada ei saa), kuigi tegelikult ei ole see mitte mingilgi moel keelatud. Kui soovid tellida, siis Soome tellides neid kunstlikke piiranguid ei ole.
Paraku hetkel on keelatud järgmiste väga korralike toodete tellimine (võimalusel telli Soome): 
Kogu spektriga E vitamiin (hea hind ja toimeaine sisaldus, 8 spektriline), aga siin 5 spektriga E vitamiin, mida iHerb laseb tellida (tavaline on 1 spektriline, parim 8 spektriga.


Näide: soovides tellida kolme spektrilist Life Extensioni seleeni toidulisandit, siis
korvi panduna näed sellist punasega hoiatust (vt pilti)⤵️
😵Tegelikult on see hoiatus tellijat eksitav, sest Eestisse on lubatud endale tellida seda toodet, sest pakendil on märge: "dietary supplement".
iHerbile on saadetud mitu sellekohast märkust koos EL kehtiva seadusandlusega, aga muudatust pole nad veel sisse viinud. Samas iHerbi klienditeenindus ei suuda ka selgitada, kust selline piirang pärit on. Teema on saadetud edasi lahendamiseks iHerbi ettevõtte siseselt.

Kui ei viitsi jamada, saab tellida Euroopast Life Extensioni netipoest siit (otselink).
•.¸¸✿ Tellides üle 39€ ja kasutades sooduskoodi 12201484 saad saatmise tasuta (muidu 4,95€) ja lisaks kogu ostult 5% allahindlust. Olenemata tellimuse maksumusest toob UPS paki tellitud aadressile ise kohale. Paki saab kätte kiirelt.
Eesti keeles Life Ekstensioni veebipoe ülevaade sellel lingil.


 • Kes soovib võib iHerbile ka sellekohase kirja saata, siis siin Ravimiameti sellekohane vastus antud teemal inglise keeles. Mida rohkem signaale nad selle kohta saavad seda parem.

EU directive 2011/62/EU does not concern any manufacters who are producing FOOD SUPPLEMENTS.
The directive is implemented to every European Union state's law.
Anyway, there are restrictions only for drugs what food supplements are definetly not.
Importing food supplements (buying from iHerb) to European Union is not forbidden, there are no restrictions.
So, what i am saying, you have written to some food supplenents that there are restrictions, where have you taken that information?
It is misinforming and wrong in these cases.
I have also consulted authorities, it is so. • Ravimid
Siin näited toodetest, mis on Eestis klassifitseeritud raviminaNii koostisainete tõttu ja/või pakile on kirjutatud inglise keeles "Ravim". Tegemist on akne ravimitega LINK ja LINK (Ravimiameti järgi). Kuna nendes "ravimites" on põhiline toimeaine salitsüülhape, siis on variant kasutada lihtsalt pajukoore kapsli sisu (LINK) näo maskina või näo pesemiseks, sest seda võib tellida Eestisse. Pajukoorest põhjaliku ülevaate leiab siit (LINK).


Sellel tootel (LINK) siis on probleemiks, et seda turustatakse ravimina (pakenditel märge „Acne Medication“)
Salitsüülhapet kasutatakse ravimialase andmebaasi Micromedex kohaselt akne paikseks raviks kontsentratsioonides 0.5-10%. Kosmeetikas võib antud ainet kasutada vaid järgnevatel tingimustel: mahapestavates toodetes sisaldusega kuni 3.0%, muudes toodetes kuni 2.0%, kusjuures selle eesmärk tootes peab olema tooteesituse põhjal selge. Ülalnimetatud toodete tooteesituse põhjal on tegemist akne raviks mõeldud toodetega.


Nt USAst, kus iHerb paikneb, võivad Eestis olevale kliendile ravimeid müüa vaid Euroopa Majanduspiirkonnas (s.h Eestis) ja Šveitsis apteegiteenuse osutamise tegevusluba omavad isikud, kellele on antud ravimite kaugmüügi õigus (ravimiseaduse § 31 lg 51 ja § 33 lg 21). Kõigil teistel isikutel on Eestis asuvale kliendile kaugmüügi (tellides iHerbist) korras ravimite müümine keelatud. Lisaks eelnevale on oluline teada, et ostetav ravim peab vastama Eestis kehtivale müügiloale (ravimiseaduse § 33 lg 22). Juhime tähelepanu, et välisriigi apteegis üldjuhul ei ole ravimeid, mis vastavad Eestis välja antud müügiloale ja selle tingimustele (nt eestikeelne pakend, eestikeelne info, näidustus, ravimi klassifitseerimine retsepti või käsimüügiravimiks, tootmiskohad, müügiloa hoidja jne) ja ravimiseadus ei luba selliste ravimite kättetoimetamist ning Maksu- ja Tolliamet peab selle piiril kinni.


 • Aga näiteks toode Blistex (LINK) ja juukse tugevdaja (LINK) ei ole ravimid, kuigi peale on kirjutatud "treatment", sest koostisosad vastavad seadustega sätestatud nõuetele.


Võib tellida Blistex (LINK)
juukse tugevdaja (LINK)

 • Mida siis teha ja millega peaks arvestama, kui on soov tellida sedalaadi tooteid?

Ravimiamet: kosmeetikatoode on vastavalt definitsioonile ette nähtud välispidiselt naha hooldamiseks, mitte ravimiseks. Reeglina ravimina turustatavaid tooteid, mida olete tellinud veebist, ei saa toll väljastada. Seetõttu soovitame enne tellimist Ravimiametist küsida, kas konkreetsete toodete puhul võib kehtida piiranguid.

Ravimiamet soovitab terviseprobleemide korral eelkõige nõu pidada oma raviarstiga ning valida ravim arsti ettekirjutuste järgi.


 • Homoöpaatia tooted (LINK) on samuti iHerbis klassifitseeritud ravimina, lisaks kui uurida pakendeid, siis on ka pakendil märge mitte toidulisand, vaid on kirjutatud kas ravim või homoöpaatia. Eestis on homoöpaatia tooted samuti klassifitseeritud ravimitena. Samas kreemide/salvide puhul tasub ravimiametist uurida, sest seal ei pruugi teatud koostisainete kontsentratsioon nii kõrge olla, et ta oleks Eestis klassifitseeritud ravimina ning tellimiseks oleks "roheline tuli". • Osade firmade toodetele ei saa 5% soodustust:
- Nordic Naturals (LINK) - põhiliselt omega kalaõlid.
- BlueBonnet 
(LINK) - vitamiinid, mineraalid, üks pärl näiteks D3 vitamiini tilgad, mis on hea maitsega ja jätkub väga pikaks ajaks (LINK).
- Thayer's 
(LINK) - Ebavajalike lisaainetega aloe vera tooted, neile on konkurent olemas 100% puhas toode George's Aloe Vera sprei (LINK), nimelt aloe vera toode ei pea üldse geelina olema, pritsides saab vedelikku sama hästi peale kanda, väga mugav kasutada ja odav ka. George's Aloe Vera toodetele saab 5% soodukat!- Dr. Mercola (LINK) - vitamiinid ja mineraalid, pärlid liposoomne C vitamiin kapslis (LINK) ja aju magneesium magnesium L treonate (LINK).
- LevenRose 
(LINK) - puhtad öko õlid nagu näiteks kõrge päikesekaitse faktoriga porgandiseeneõli (LINK).
- Thorne (LINK) - vitamiinide ja mineraalide firma, nende eriline on näiteks hästi omastuv B9 vitamiin vormis 5-MTHF (LINK).
- NeuroScience 
(LINK) rahustavad preparaadid taimede ja vitamiinidega. Täite ja lisaaineid juures, konkurendid pakuvad paremaid lahendusi.
- LypriCel 
(LINK) - liposoomsed ehk vitamiinid rasvaines. Millestki ilma ei jää, sest konkurendid on paremad ja puhtamad. Näiteks liposoomse C vitamiinile on konkurent "puuga üle" Lipo Naturals (LINK), parima koostisega turul.


- Carlson Labs (LINK) vitamiinid ja mineraalid, mitmeid eeskujulikke valikuid. 
- Mad Hippie (LINK) - nahahooldus kraam. Sama kraam nagu konkurentidel. 


 • Kuidas aru saada, et soodukast ilma jääb? Ostukorvis on punasega märge "Ineligible for this promotion"


 • Paki tellimine Omniva pakiautomaati 
Julgemad isendid on tellinud paki Omniva automaati ja seda praktikat saab rakendada ainult 2 postiga Global Mail (punase ikooniga, näha korvis kaupade juures) ja Global Mail Plus (valge ikooniga), sest ainult siis on Eesti poolne paki vastuvõtja Omniva. 
Lahtrite täitmine (vt all pilti): enda nimi, automaadi nimi ja aadress, indeks [automaadi sihtnumbrid algavad alati nr 9ga] ning tel nr kindlasti reale "Address Line 2", sest viimasele reale märgitud telefoni numbrit iHerb pakile ei trüki [kes teab, miks😵] ja sorteerimise liin sorteerib need automaatselt välja, ja pakk saadetakse tagasi!.
Pakiautomaatide asukohad ja andmed.
NB! Aga seda omal riisikol, sest Omniva ütleb, et ainult AliExpressi pakke saab pakiautomaati tellida, muid ei saa!

Teadmiseks
 • Kui juhtub, et pakk ei ole lubatud ajaga kätte toimetatud, seda ajavahemikku saab vaadata oma iHerbi kontolt, siis Global Mail ja Global Mail Plus pakke on võimalik otsida nime, pakiautomaadi aadressi või telefoni numbri järgi ainult siis, kui need on Eestis saanud uue numbri, mis algab "0000" ehk 4ja nulliga.
  Pakk saab uue numbri, kui see on tellitud aadressile 
  või pakiautomaati, kui sellele on peale märgitud mobiiltelefoni number.
  Paki kohta saab infot küsida helistade
  s Omnivasse 6616616 või kirjutades info@omniva.ee.
 • Mis see "Same as Billing Aaddress" tähendab? Meie mõistes mitte midagi. Välisriikides on kombeks panna 2 aadressi sisestamise kohta, kuhu pakk saata ja "Billing" ehk arve saatmise aadress, aga keegi mingit arvet saatma ei hakka, kui need aadressid on erinevad. Arve tasumine käib nii ehk naa panga kaudu.


Viimati uuendatud 17.05.2019

Spetsiifilised kirjeldused ja seadusandlus, järg postitusele 
"Kuidas tellida iHerbist? Nipid ja abi I". 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿
Kliki pildil, jõuab kohe kohale