C vitamiin. Aistingutelt mida teeb? Mida oodata? Kas kasutada? Kuidas kasutada? Millist kasutada? Millal võtta?
• askorbaadid [Ca, Mg, Zn, Mo, K jne.] (tegemist on C vitamiini sooladega, öeldakse ka Ester C, vesilahustuvad) ja
• askorbüülpalmitaat (ka Ester C, aga rasvlahustuv ehk vees ei lahustu) ning
Askorbiinhappe pulber Doctor's Best |
Kui pole harjunud askorbiinhapet võtma ja võtta korraga hästi suur kogus nt 5-10g, siis võib tavalise tahkusega nr 2 häda palju vedelamaks minna. Tavaliselt kestab see kuskil 1-3 roojamise korda ja võiks arvestada, et fekaalide väljutuskoht saab olla ebamugav ning ärritunud, küll aga taastub kiirelt. Sellisel juhul tasub C vitamiiniga kuskil pool päeva vahet pidada või oluliselt vähendada võetavaid koguseid. See ülejäägi väljutamine pole ohtlik, vaid mõjub siis nagu soole puhastusprogramm, tavaliselt on need soolepuhastusprogrammid nii kehvi lahtistajaid täis, aga C vitamiini askorbiinhappega seda muret pole, saab soovi korral sama asja teha kõvasti odavamalt ja tervislikumalt.
Askorbiinhappega saab ka vähendada gluteeni uniseks tegevat toimet, et võtta peale söömist tavalisest võtmisekorrast kahekordne kogus. Nt kui inimene on harjunud võtma 5g päevas, siis peale gluteeni 10g.
Askorbiinhape on päris tugev erguti, et ei tasu võtta enne magama minekut, saab pigem silma lahti, kui kinni.
Osad kurdavad, et askorbiinhape on maole hell. Võib katsetada toiduga, siis ei pruugi olla. Tühja kõhuga aga kindlasti mitte tarbida. Siseorganeid ärritab seda vähem, kui lasta sel ära lahustuda joogis (näiteks smuutis/mahlas), nö ära reageerida.
Now Foods magneesiumaskorbaat kuni 2021a lõpuni, partiide värvused erinevad, magneesiumaskorbaat võib olla värvuselt nii kollane, kui pildil või ka praktiliselt roostepunane. Uuendus! 2022a alguses Now muutis oma magneesiumaskorbaadi koostist. See enam pole magneesiumaskorbaat. Täpsem info siin. Hetkel parim magneesiumaskorbaadi pakkuja on iHerbis Swanson. Pulber valge. |
Jookide sees ei ole maitset tunda, ainult vees. kehas toimetab "pehmelt", ei ärrita siseorganeid niivõrd kui askorbiinhape. Aistingult saab teha seletamatult rõõmsaks või meeldivaks olemise, plussiks siis lisa magneesium, mida meil kehas alati põhimõtteliselt puudu on.
• Naatriumaskorbaat (LINK), mida võiks teada? See on valge, suhkru kristallide välimusega soolase maitsega aine. Umbes 4g ainet saab teha uniseks, kõhtu gaase. Saab kasutada osaliselt soola asemel (1/3 kuni pool tavalisest soola kogusest ja ülejäänud osa tavaline sool), sest see on soolane, aga pahupooleks saab teha makku kuidagi õõnes tunde (kui salatile näiteks lisada suurusjärgus 5g).
Kui raseduse ajal on iiveldus, siis saab väga hästi aidata iivelduse vastu, see saab kaduda ca 24 tunni jooksul.
Kaltsium on vaja luudesse tagasi saada.
Tagasi saab piisava D3 ja K vitamiini koosluses, kui on ka piisavalt magneesiumi ning raku sisse ja välja liikumise mineraali boori.
Seega kui hakata veel võtma C vitamiidest kaltsiumaskorbaati, siis ega see ka just eriti hea idee olla pruugi, jälle lisa kaltsium. Pigem siis valida askorbiinhape või magneesiumaskorbaat. Samas, tervise eriolukorra vaatenurgast ( e. haigus kimbutab) on see väärtuslik, kui mitte midagi muud võtta pole, kuigi on paremaid.
• Tsink-, molübdeen-, kaalium- jne. muud metallid askorbaatidena oleks ka head koos teiste askorbaatidega, küll aga neid reeglina ei ole võimalik leida C vitamiinide või lihtsalt vitamiinide kompleksides.
Askorbüülpalmitaat |
• Askorbüülpalmitaat (LINK), hästi kerge valge pulber nagu talgi laadne, kuid erinevalt talgist puuduvad tol kantserogeensed omadused, otse vastupidi. See on rasvlahustuv. Kasutatakse kreemides/salvides/ihupiimades (stiilinäide salv), mis on tolle aine parimaid kasutusviise. Välispidisel kasutusel 2 korda nädalas vähenesid kasvajate suurused 91% (imendub väga hästi läbi naha), vähendab päikesekiirguse kiirguse negatiivset mõju, on vajalik kollageeni tootmiseks nahas, kasutamisel röntgenkiirguse tagajärjel rakud ei sure ja/või saavad vähem kahjustusi, vähendab/pidurdab vananemise ilminguid, neutraliseerib vabad radikaalid.
Ei ole saanud täheldada, et suure seespidise tarbimise korral tekiks kõhulahtisus.
Kuna tegemist on rasvlahustuva C vitamiiniga, siis niisama vees, mahlas või smuutis ta ei segune, kui segada lusikaga. Kui vaja peaks olema, siis "segada" saab seda blenderades või nuimikserades.
C vitamiinid askorbiinhape, magneesiumaskorbaat on võimsad ergutid, suuremates kogustes (rohkem kui 2 grammi korraga) võttes sobib võtta igal ajal va enne magama minekut, kui on soov magada. Eriti mugav võtta smuuti/jäätise sees. Vaata siit jäätise versiooni.
Naatriumaskorbaat võib põhjustada osadel inimestel unisust, seega tasub katsetada, millises päeva osas võtta, nt kui 4 grammi võttes teeb uniseks, siis tasub seda potentsiaali oma kasuks pöörata ning võtta ca 30 minutit enne magama minekut ning saab mõnusa ja sügava une.
C vitamiin ei vaja midagi kõrvale, on soolo-vitamiin.
C vitamiini müüdid ja tegelikkus
• C vitamiin on ju sünteetiline! See lause on levinud nagu mingi "paha asi"
Aga kui vaadata termini taha, siis kõik sünteetiline ei ole "nafta" ja/või kõik
sünteetiline ei võrdu terminiga "kunstlik".
Selleks, et mõnest taimest (või siis vetikast/loomast/inimesest, olenevalt
toorainest) saada kätte soovitud aine, siis kasutatakse lisa komponente,
erinevaid ained ja meetodeid. Variante on mitmeid näiteks oksüdatsioon ehk
hapnikuga rikastamine, ekstraheerimine e. eraldamine, sünteesimne jne.
Sünteesimine toimub inimkehas samamoodi, aga see ei tähenda, et see protsess oleks meie kehas kuidagi loodusega vastuolus.
Väga palju aineid saadakse sünteesides, need on bio-aktiivsed, looduslikud, on sünteetilised, aga mitte kunstlikud.
Kunstlikud vitamiinid/mineraalid on ained, mida looduses ei leidu ning põhjustavad lisakoormust kehale, sest väljutamiseks võtavad need kehast
niigi nappidest varudes vitamiine ja mineraalne - jah neid samu looduslikke ja osad neist ka sünteesitud.
C vitamiinid ei ole kunstlikud, on sünteesitud ja looduses esinevad.
• C vitamiin põhjustab või ei põhjusta raseduse katkemist?
Naised raporteerivad C vitamiini väikeste dooside manustamisega, et rasedus on palju meeldivam ning jõulisem, seejuures võib tõsta doose väikeste sammudena kasvõi 25 grammini C vitamiini päevas, on rohkem hapnikku ning ka sünnitamine lihtsam. Väiksete koguste regulaarselt igapäevane võtmine soodustab rasestumist.
Massiliselt on hakanud levima C vitamiini idee ja ka praktiline kasutamine haiguse ajal. Jah, miks mitte...
Ses osas on kordi-kordi lihtsam lahendus kolloidhõbe (LINK), võtad nt 1-2 h järel või kui ärkad 30-40ml lonksu, magad edasi, jood kookosvett* muul ajal, saab mineraale ja kergesti omastuvaid suhkruid, palju lihtsam ja mugavam haigust seljatada, ei pea nii palju vehkima.
Kui aga pole grippi või samalaadset voodisse naelutavat haigust, vaid on köha, nohu nt, siis kõige kiirem, aga mitte maiuspala lahendus, vedel tsink (LINK) kurku, ninna, tavaliselt tilkuv nohu lõpeb paariks tunniks (kuni keha vajab uut doosi). Kurku ka paar pipetitäit.
C vitamiin ja lapsed. Millised on head lastele? Närmistabletid? Kummikommid?
Taustalugu: mida ükski tootja ei räägi on see, et laste suunitlus on pigem "müügitrikk", sest lastele, täiskasvanutele, loomadele, rasedatele, imetavatele emadele on omastuvad vormid vitamiinidest ja mineraalidest ja lisanditest samad. Laste omadesse saab lihtsalt rohkem täiteaineid lisada ning lapseliku pakendi kujunduse disainida. Ostja saab sellevõrra vähem tegelikku toimivat lisandit ning maksta lihtsalt rohkem.
Lisandite kategoorias on eristumine just omastuvad vormid ja mitte omastuvad vormid, võimalikud lisaaineid (kahjulikud, mitte kahjulikud või lihtsalt ebavajalikud). Aga sellist eristumist pole nagu "laste vitamiin" või "täiskasvanute vitamiin"
Lastele arvutatakse sobilikke annuseid mitte vanuse, vaid kaalu järgi.
Kust saab korralikku ja spetsiaalselt lastele toodetud C vitamiini?
• Reeglina on pakendil märgitud täiskasvanu kogus, mis on mõeldud 70 kg kaaluvale inimesele.
• Oletame, et laps kaalub 25 kg.
• Täiskasvanu kogus pakendil märgitud 1g = 1000mg (1 kulbitäis pulbrit).
• Valem pakendil olev täiskasvanu kogus : 70 x lapse kaal + 1/3 (sest laps on kasvav organism)
1000mg (täiskasvanu kogus) : 70 (täiskasvanu kaal) = 14,3 mg (kogus/doseerimine 1 kg kohta)
25 (lapse kaal) x 14,3 (kogus/doseerimine 1 kg kohta) = 357 mg (25 kg lapse kogus)
+ 1/3 (eelmisest arvutusest)
1/3 = 119 (357 /3 )
Lapsele selle firma purgi pakendi järgi 357 + 119 = 476mg*
• Askorbiinhape pulbrina
• Magneesiumaskorbaat pulbrina
• Naatriumaskorbaat pulbrina
• Liposoomne C vitamiin vedelal kujul
- Koondatud infolinke https://returntonow.net/2017/10/07/planned-parenthood-natural-way/, http://womens-health-naturally.com/natural-abortion-methods/
- C vitamiini beebide sünnilood facebook.com/groups/VitaminCforoptimalhealth/search/?query=birth
- C vitamiini rasedus ja sünnitus https://www.boweltolerance.org/pregnancy-and-birth-of-a-vitamin-c-baby (naine oli juba enne suurte koguste võtja)
- C vitamiin nurisünnitus http://www.sisterzeus.com/vit_c_ab.html
Askorbüülpalmitaat E aine nimetus
Askorbüülpalmitaat Wiki
Askorbüülpalmitaat Teadusuuring 1
Askorbüülpalmitaat Teadusuuring 2
Askorbüülpalmitaat Teadusuuring 3
Kommentaarid
Postita kommentaar