Ergutite Eri

Tavaergutitena kasutatakse kohvi, rohelist teed ja vähem tuntumatest matet. Nende ergutite probleem on see, et nad võtavad energiat keha oma varudest. Seega saab kaasneda läbipõlemise oht. Kui erguti ära jätta, on meeletu väsimus, see on ka märk läbipõlemisest. Või saab tekkida nii tugev sõltuvus ainest, et kui enam ei tarbi tekivad võõrutusnähud näiteks peavalu, värisemine jne.Järgnevalt ergutid, mis reaalselt annavad kehale energiat juurde, võõrutusnähte pole, kasutus meeldiv:
🌄 C-vitamiin 5 g-10 g smuutisse, ülempiir puudub, reguleerija on enda keha ning aegamisi saab doose suurendada, võib alustada ka 500 mg. 
Keha "piirab" ajutise kõhulahtisusega, mis ei ole kuidagi kahjulik, peseb "sambla" soolikatest puhtaks.
Brändid: tippude tipp, puhas: California Gold Nutrition (LINK) või/ja NutriBiotic (LINK) (odavam, ka puhas, aga päritolu Hiina), väga head.

🌄 Toorkakao, väga tugev erguti, toime taoline nagu matel või C vitamiinil
Z!NT toor-öko kako pulber (LINK) ca 1 tl, 
kakaooad (ca 5 tükki), 
kakaonibsid Now Foods öko-toor (LINK) ca 1 tl, 
tootšokolaadina Rawmio toor-öko trühvli kook (LINK) veerand. Sõltuvusse nendest võib jääda ainult tooršokolaadist, mis lisaks põhitoimele täitab ka kõhtu.🌄 Maca on ka tugev erguti: California Gold Nutrition (LINK), korralik ainult maca ja kapsel, lisaained puuduvad ja pulbrina, ise kapseldada: Earth Circle Organics (LINK) ja toor (ensüümid elus), tühjad kapslid (LINK) (keskmine suurus on #0 ja mida suurem number seda väiksem kapsel), 1 kapsel
🌄 Roosilõhnaline kuldjuur (LINK), tugev erguti, eriti veel seepärast, et on ekstrakt, bränd Paradise Herbs, väga korralik, lisaainete vaba, puhas ainult ekstrakt (ehk kangem, kui taim, kontsentreeritum, sama tulemuse saavutamiseks läheb vähem), 1 kapsel, Shipping Saver, toob saatekulud allapoole

Esimesed neli on ergutuse astmelt samal tasemel, võib võtta kõiki koos või eraldi.

🌄 Jood (LINK), 1 tablett, tugev erguti, tarbimine eeldab joodi protokolli, sest pole soolo mineraal. 
Või ilma joodi protokollita tarbida joodi soolana, vetika kompleksina (LINK, elementaarne jood puudub) 1 kapsel, võetakse tühjale kõhule. 
NB! C vitamiin ja jood koos tarbides neutraliseerivad üksteise ergutavat mõju. Tasub hoida 2 lisandi tarbimisel 1,5-2h vahet.🌄 Veits sellisem mahedam, aga hästi tuntav erguti on magneesiumaskorbaat (LINK) ehk C vitamiini sool, näiteks lisada liitrisele veele 10g magneesiumaskorbaati ja juua 1-2 grammi kaupa, kogu aeg hoiab keha energias, aga pole äkiline erguti, selline sujuv ja mõnus, meeleolu teeb ka heaks, kergelt hapukas-metallikas maitse, aga hästi joodav.


K
erged ergutid, tühjale kõhule efekt tunda, teevad tuju ka heaks, nagu C vitamiingi, samas kui nad likvideerivad kehas korratusi, saavad alguses põhjustada unisust, kui nad on oma täispotentsiaali ulatuses korratused likvideerinud, hakkavad mõjuma kui kerged ergutid

🌄 Reichi Fungiology (LINK), seen, Shipping Saver, toob saatekulud allapoole, kvaliteetne, öko, doosidena 5 kapslit🌄 Ohakajuure ekstrakt California Gold Nutrition (LINK), meeldiv efekt, Shipping Saver, toob saatekulud allapoole, kvaliteetne, doosidena 3-5 kapslit
🌄 Spirulina (LINK) 3-5 tabletti, toor, öko, päritolu India
🌄 Dr Ohhira probiootikumid (LINK), 1-2 geelkapslit, võetakse teistest eraldi
🌄 D3 vitamiin (LINK), 1 geelkapsel
🌄 Kolloidhõbe (LINK) 20 ml, võetakse teistest eraldi
🌄 Q10 100mg (LINK) toimet paremini tunda, kui võtta 3-5 kapslit või kangemat Q10 600mg (LINK) 1 kapsel.

🌄 Eeterlikud õlid nt mündid popurii rohemünt, piparmünt ja tsitruselised popurii - sidrun, greip, õlide segu, 4 õli karbis pakend (saab tellida kõige odavama postiga). Nt dušši all veejoa poole 1 raputus õli ja saab silma rohkem lahti, suht lühiajaline toime, aga lõhnad on meeldivad.
Mate, kohv ja roheline tee.
Ensüümide olemasolust ja kangusest lähtudest on kõige parem valik mate, kui seda valmistada veega, mida pole kuumutatud üle 41 kraadi. On tugevam erguti kui kohv, sest sisaldab kofeiini praktiliselt 2x rohkem. Väga tugev ja väga pikaajaliselt mõjuv erguti. Mate brändidel on väga suur vahe, parim on linnu pildiga mate (matepood), mille toime on tõesti tugev. 1 tl matet 300 ml veele (lasta tõmmata ca 2h). Ei tasuks erguti eesmärgiga pikalt tarbida (nt 1 kuu). Väsimus saab olla peale lõpetamist väga suur.
Kohv: taim 2 kordselt tapetud, kõigepealt röst ja siis keev vesi peale. 
Roheline tee, kui valmistada keeva või kuuma veega, siis ensüümid kaovad. Toimeaeg mõlemal poole lühem kui matel.
Rohelist teed, saab samamoodi valmistada toor versioonis, kui matet.

Kirjeldamisel on mõeldud puruteid, mida pole eelnevalt veega üle loputatud (raske hankida, siiski paraku tavaline teepoodide valik).


Lisalugemist:
C vitamiin siin
C vitamiinidi sool
Joodi protokoll joodi-protokoll-praktikas
Spirulina siit
Probiootikumidest siit
D3 vitamiinist põhjalikult
D3 vitamiinide võrdlus
Mis vitamiine ja mineraale koos võetakse


Märksõnad: ergutid, stimulandid, stimulant, C vitamiin, magneesium askorbaat, D3-vitamiin, shokolaad, toor, kakao, nibsid, pulber, šokolad

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿

•.¸¸✿ Medical Medium'i raamatud, materjalid, raadiosaadete tõlked ja parim info koos •.¸¸✿
Kliki pildil, jõuab kohe kohale